| Height | 420mm |
|---|---|
| Diameter | 135mm |
| Weight | 1.19kg |
| Light Source | 1 x GU10 LED | Not Included |
| Wattage | 6W (max) |
| Voltage | 240V |
| Dimmable | No |
| Materials | Aluminium & Glass |
| IP Rating | IP20 |
| Class | Class II |
| Application | Interior |
| Features | Adjustable - 330° Rotation, 90° Tilt |

SKU: ECC001L-3
PRICE: $830.00
This Adjustable Modern Desk Lamp is the perfect task light that allows you to pinpoint focus light. A sleek modern design that seamlessly enhances your bedroom or study with a range of finishes to suit different interior styles.
| Height | 420mm |
|---|---|
| Diameter | 135mm |
| Weight | 1.19kg |
| Light Source | 1 x GU10 LED | Not Included |
| Wattage | 6W (max) |
| Voltage | 240V |
| Dimmable | No |
| Materials | Aluminium & Glass |
| IP Rating | IP20 |
| Class | Class II |
| Application | Interior |
| Features | Adjustable - 330° Rotation, 90° Tilt |
| Warranty | 3 Years |
|---|