| Height | 290mm |
|---|---|
| Shade Diameter | 200mm |
| Weight | 0.95kg |
| Light Source | Integrated LED |
| Wattage | 3W |
| Colour Temperature | 3000K |
| Lumens | 15lm - 150lm |
| Dimmable | Yes - 3 Step Touch Dimmer |
| Materials | Glass & Metal |
| Finishes | Beige, Dusty Green or Dusty Rose |
| IP Rating | IP20 |
| Application | Interior |
