| Height | 110mm |
|---|---|
| Width | 180mm |
| Protrusion | 35mm |
| Light Source | 3 x Dimmable Low Voltage LED |
| Kelvin | 2700K | 3000K |
| Wattage | 6.3W @ 700mA Constant Current |
| Voltage | 9V DC | Remote Driver Included |
| Dimmable | Yes - TRIAC Phase Dim | Included Non-Dim, DALI, Push Dim, 0-10V Dim Drivers Available on request at no Extra Cost |
| Material | Stone | Brass | Stainless Steel |
| Finish | Polished Honey Onyx | Honed Honey Onyx | Polished Panda Marble | Honed Panda Marble | Polished Brass | Polished Stainless Steel |
| IP Rating | IP66 |
| Application | Interior or Exterior |
| Made In | Sydney |
| Designed By | ADesignStudio |
| Note | Each piece is individually hand blown. Variations in colour, texture & crackle pattern are a natural characteristic of the process & contribute to its unique character. |
